Naše eshopy

ALUROOM

Hliníkové parapety / Venkovní parapety Liberec

Nedílnou funkční součástí okna jsou vnitřní i venkovní hliníkové parapety. Parapety zajišťují ochranu zdiva pod okny a slouží také jako dekorativní prvek jak fasád, tak interiéru. Špatná instalace parapetu může zapříčinit tepelné úniky nebo průniky plísně a vlhkosti, které vznikají netěsnostmi.

Výběru parapetů je třeba věnovat stejnou pozornost jako výběru okna či jiných součástí domu. Hliník je lehký, pevný a výrazně mechanicky odolný. Díky kvalitní povrchové úpravě se naše parapety vyznačují stálou barevností a minimálními nároky na údržbu. Povrchově se hliníkový parapet upravuje chemicky a díky tomu je možné vybrat si ze široké škály kvalitních barev, zaručí dlouholetou trvanlivost, odolnost a také stálobarevnost bez náročné údržby. Hliníkové parapety podléhají jako všechny prvky exteriéru, různě silnému stupni znečištění, dle místních podmínek. Proto je nutné jednotlivé prvky čistit a ošetřovat.

Hliníkové parapety stačí omýt vlažnou vodou s čistícím prostředkem, pomocí houby nebo hadříku. Nepoužívat ocelovou vlnu či smirkové prostředky. Všechny hliníkové části parapetu stačí nakonec opláchnout vodou.

Venkovní hliníkové parapety

Je tvořen extrudovanými/taženými profily různých profilací – obdélníkový, ovál nebo tvar kapky/křídla. Rozměr hliníkových profilů slunolamu je 150×25 mm a 80×10 mm se čtvercovým průřezem nebo 100×25 mm a 250×36 mm tvar kapky/křídla.

Povrchová úprava hliníkových slunolamů je prováděna kvalitním práškovým lakováním s předúpravou. Široký výběr barev dle vzorníku RAL a porvchů – lesk, mat, polomat, struktura.

Venkovní parapety

Dále je možno dodat hliníkové parapety různých tvarů pro různé účely. Od klasického provedení k oknům po parapetní lišty k zateplovacím systémům, nebo proskleným lodžiím. Hliníkové parapety jsou samozřejmě povrchově upraveny práškovou venkovní barvou v široké paletě odstínů RAL.

ONLINE KALKULACE PARAPETU:

Galerie - Hliníkové parapety

V případě zájmu o parapety napište Vaši poptávku a my Vás budeme obratem kontaktovat.