Naše eshopy

ALUROOM

Hliníkové pergoly bioklimatické

Hliníkové bioklimatické zahradní pergoly – zahradní přístřešek pro náročné. Tento druh speciálních hliníkových pergol je ideální na terasy, verandy, atria či jako volně stojící zastřešení na zahradu. Pergoly se montují samostaně nebo tvoří součást domu.

Popis bioklimatických hliníkových pergol
Samonosná konstrukce pergoly má 4 a více sloupů (profiy 150 x 150 mm). Přístavek k tomu má dva a více sloupů- jednou (či více) stranou je fiován k fasádě. Hliníkové systémové lamely lze pomocí dálkového ovládání natáčet od 0°-140° (náklon je volitelný po 1 st.). Speciální hliníkové lamely zajišťují perfektní ventilační efekt, v případě deště zajistí 97% vodotěsnost. V konstrukci je zabudovaný skrytý svod pro odtok vody, který je integrován do svislých nosných profiů.

Hlavní přednosti zahradní hliníkové pergoly

  • moderní a originální design
  • regulace světla a stínu díky možnosti natáčení lamel
  • přirozená ventilace
  • protidešťová funkce s promyšleným systémem odvodu vody
  • nejkvalitnější materiály
  • nejvyšší odolnost, bezúdržbovost, stálobarevnost
  • zapuštěné vodící lišty pro další stínící prvky
  • výroba na míru
  • jeden výrobce / montáž / servis

Výroba hliníkových bioklimatických pergol na míru – zakázková výroba

Pergoly vyrábíme na míru z těch nejkvalitnějších materiálů přímo u nás ve výrobě v Liberci.
Na zakázku je možné objednat i vizualizaci systému ve 3D modelu.

Rozměry hliníkových pergol

Maximální půdorysný rozměr jednoho modulového pole je 6,0 x 4,0 m, maximální délka lamel je 4,0 m na 1 modul. Modulová pole lze řadit vedle sebe nebo za sebou.

Varianty sestavení / montáže AL pergol
Konkrétní způsob montáže a kotvení je vždy dořešen podle konkrétních podmínek místa stavby. Montáž provádí naši zkušení a proškolení montážníci v okruhu našeho působení. Další atypické varianty sestavení pergol je možné řešit individuálně dle přání zákazníka.

Materiál a barva hliníkového zastřešení
Jedná se o celohliníkovou konstrukci ze značkového silnostěnného profiu 150 x 150 m. Díky kvalitnímu materiálu a laku vznikne bezúdržbová pergola s dlouhou životností, odolností proti povětrnostním vlivům a barevnou stálostí. Ve vlastní lakovně lakujeme těmi nejkvalitnějšími práškovými fasádními barvami ve stovkách barevných odstínů, s různými povrchy a stupni lesku.

Pohony a ovládání biklimatických pergol
Lamely jsou ovládáné dálkovým ovladačem, který je standardně dodáván k pergole. Ovládání je motorické. Další možností je napojení na inteligentní domácnost, která umožňuje ovládání na dálku
pomocí telefonu či tabletu s operačním systémem android či iOS.

Cenová nabídka na míru – pergoly na míru
Každý náš výrobek má svůj příběh, který vzniká u našich techniků, projektantů, kresličů a pokračuje přes výrobní haly se špičkovými stroji. Každý produkt od nás je originál, ke kterému máme ojedinělý přístup. Variant provedení bioklimatických pergol je mnoho, proto není jednoduché určit cenu bez konzultace s klientem. Kontaktujte nás a my Vám vytvoříme cenovou nabídku přímo na míru.

Příprava a vybavenost
Pod každým nosným sloupem musí být betonový podklad pro kotvení. V zarostlém terénu musí být připravené základové betonové patky cca 500 x 500 mm do tzv. nezámrzné hloubky (80 – 100 cm).
Součástí základu může být i vývod dešťové kanalizace pro napojení svislého svodu dešťové vody. Pergola je jednoduchá stavba (podobně jako skleník nebo altán), která spadá do ohlašovací povinnosti
stavebnímu úřadu.
Systém pergoly není primárně určen pro zimní období a ochraně proti sněhu. V tomto období je doporučeno ponechat lamely otevřené na 90°a tím umožnit 80% sněhu propadávat a zabránit poškození.
V zavřené poloze snesou lamely zatížení 150kg/ m². Přesto je vždy nutno zohlednit umístění a technické řešení systému kotvení.

Přijď te se k nám podívat
Cítíte potřebu si osobně vyzkoušet ovládání pergoly? Rádi byste jí viděli sestavenou a připravenou k užívání?
V našich vzorkovnách jsou naši technici připraveni zodpovědět veškeré Vaše dotazy, ukázat funkce pergoly a doporučit ideální řešení.

Jeden výrobce, jeden styl, jedna zodpovědnost
Kromě pergol vyrábíme i brány, ploty, slunolamy, okenice, garážová vrata, okna, dveře, rolety, žaluzie a mnoho dalšího.
Vše sladíme do jednoho stylu, ušetříme Vám čas za koordinaci prací různých dodavatelů a budete si moci být jisti, že každý náš produkt na sebe systémově navazuje.