Na webových stránkách probíhají úpravy.

Naše eshopy

ALUROOM

Provětrávané hliníkové fasády

Provětrávané hliníkové fasády tvoří moderní tvář budovy a také dokážou architektonicky propojovat interiér s venkovním prostorem. Vznikají tak maximálně prosvětlené prostory, které zvenčí na první pohled působí seriózně a reprezentativně.

Provětrávaná hliníková fasáda je systém obložení stěn, který byl speciálně vyvinut jako moderní ventilační obkladová technologie s mnoha výjimečnými vlastnostmi. Obkladové kazety jsou vyráběny z hliníkových plechů. Konstrukce kazety poskytuje její fixaci přímo do obruby vodícího profilu. Díky systémovým komponentům na smontování se minimalizují chyby a nepřesnosti vzniklé lidským faktorem.

Hliníková fasáda

Hliníkové fasádní systémy se v současné době používají na všech typech budov jako jsou banky, kancelářské budovy, hotely, úřady, prestižní autosalóny a haly. Provětrávané hliníkové fasády jsou schopny splnit i ty nejnáročnější požadavky investorů a projektantů. Zpravidla jsou nabízeny v rozmanitých profilech, kazetových nebo deskových variantách. Hliník je dobrý vodič tepla, proto musí být profil složen ze dvou částí, které jsou pevně spojeny pomocí izolačních můstků. Tento izolační prostor může být navíc vyplněn izolačními vložkami a navíc díky přídavným tepelným těsněním lze dosáhnout různých tepelně izolačních vlastností dle vašeho přání. Hliník je nehořlavý materiál a umocní-li se jeho mohutnost speciálními doplňky a těsněním, může získat různé stupně požární odolnosti. Proto hliníkové fasádní systémy splňují přísné požadavky našich i evropských norem.

Provětrávaná fasáda

Mezi hlavní výhody a přednosti provětrávané hliníkové fasády patří minimální poškození a zatížení podkladové stěny, rychlá montáž, moderní vzhled, vysoká kvalita, tepelná regulace, kdy díky vzduchovým mezerám mezi obložením a budovou (provětrávání) nedochází k většímu ohřívání budovy a tím vzniku vysokých teplot uvnitř, zateplování fasád, tepelná izolace – díky zvětšení tloušťky opěrné zdi dochází k úspoře tepelných nákladů a zabránění kondenzaci.

Provětrávané hliníkové fasády jsou odolné vůči vlivům počasí, především vlhkost reprezentuje jednu z největších hrozeb pro jakoukoli stavbu, provětrávané venkovní fasády chrání budovu před průnikem vlhkosti a usnadňují její vypařování z nosné stěny, vlhkost se snižuje a „komínový efekt“ sílí, dochází k neustálé cirkulaci vzduchu mezi nosnou stěnou a obklady a případné kapky vody se v mezerách rychle vysuší. Správné provětrávání zajišťuje mezera po celé výšce fasády. Optimální návrh řešení vyžaduje podrobný výpočet.

Provětrávané hliníkové fasády jsou ohni odolné, obkladové materiály a ostatní složky obkladů patří mezi nehořlavé a tím zabraňují rozšiřování ohně. Tento typ fasády je také odolný vůči tepelnému rozpínání, tento systém je schopen absorbovat tepelné deformace, které jsou důsledkem kolísání teplot v každém ročním období a rozdílem mezi koeficientem rozpínavosti stavebních materiálů, jelikož je systém „volně“ usazen, tak ho tento jev neovlivňuje.

Odvětrávaná fasáda z hliníku je bezúdržbová fasáda, nekorodující hliník je nenáročný materiál, proto není třeba se o něj speciálně starat.

Provětrávané hliníkové fasády dodáváme ve všech doporučených barvách dle vzorníků RAL

Galerie - Provětrávané hliníkové fasády

V případě zájmu o hliníková okna a dveře napište Vaši poptávku a my Vás budeme obratem kontaktovat.